|
Post by jimsteel on Nov 16, 2019 16:36:10 GMT -5
LEGENDS OF THE FUTURE TAG TEAM TOURNAMENT
OFFICIAL TAGS/STABLES AND UNOFFICIAL TAG TEAMS
ROUND 2 1-The WorkHorsemen(Anthony Henry+James Drake) beat Ty Matthews+Eric Watts 2-Crummels+Defarge beat The Hierarchy(Suge D+Adrian Armour) 3-The Rascalz(Dezmond Xavier+Zachary Wentz) beat Anthony Nese+Mike Verna 4-The New Hart Foundation(Teddy Hart+Brian Pillman Jr beat Adam Cole+Bryan Danielson 5-Milk Chocolate(Brandon Watts+Randy Summers) beat The Heartbreakers(Sean+Phil Davis) 6-Monkey Buisness(Space Monkey+Cymbal Monkey) beat Vicious And Delicious 2k10(DJ Hyde +Greg Excellent) 7-Los Ice Creams(El Hijo del Ice Cream+Ice Cream Jr) beat Men at Work(Shane Storm+Mister Zero) 8-Cult of Lee(Caleb Konley+Trevor Lee) beat Incoherence(Frightmare+Hallowicked) 9-Hot Sauce Entertainment(Tracy Williams+Tyson Dux) beat The Brothers Of Funstruction (Ruffo The Clown+Yabo The Clown) 10-The Naptown Dragons(Dustin Lee+Scotty Vortekz) beat Black Parade(Eli Everfly+Pinky) 11-BDK(Ares+Tursas) beat War Machine(Hanson+Raymond Rowe) 12-The Beaver Boys(Alex Reynolds+John Silver) beat AJ Styles+Jerry Lynn 13-Outlaw Inc(Eddie Kingston+Homicide) beat Gifted Punishment(Punisher Martinez+QT Marshall) 14-Masada+Nick Mondo beat Brian Fury+Luke Hawx 15-Symbiote(Davey Vega+Rickey Shane Page) beat Travis Banks+Brent Banks 16-Crimson City Saga(Tommy End+Zack Sabre Jr.) beat Team Filthy(Tom Lawlor+Fred Yehi) 17-Team Tremendous(Bill Carr+Dan Barry) beat SCUM(Jimmy Rave+Rhino) 18-Unbreakable F'N Machines(Brian Cage+Michael Elgin) beat GNC(Alex Colon+Joe Gacy) 19-The Backseat Boys(Trent Acid+Johnny Kashmere) beat Josh Briggs+Josh Woods 20-All Elite(Kenny Omega+Adam Page) beat The Best Friends(Chuck Taylor+Trent Barreta) 21-The Barking Spiders(Ox+Clutch) beat Massage Force(Dorian Graves+VSK) 22-Family Stone(Cedric The Hitman+James Morgan) beat The Baltic Seige(Latvian Proud Oak+Lithuanian Snow Troll) 23-Scumbag Nation(Logan Black+Rude Boy Riley) beat Dez Peloton(Donald Kluger+Jasper Tippins) 24-Flips And Forearms(Mark Andrews+Pete Dunne) beat Dub Boys(Dave McCall+Nate Carter) 25-Ringkampf(Timothy Thatcher+WALTER) beat Revolution(Che Cabrera+Sasha Darevko) 26-AC/DC(Arik Cannon+Darin Corbin) beat The Police Squad(Dick J. Lahart+Private Eye) 27-Moose+Killer Kross beat Terex+Manimal 28-The Wolves(Eddie Edwards+Davey Richards) beat Los Primos Rivera(Danny Rivera+Gino Rivera) 29-The Kings of Wrestling(Chris Hero+Claudio Castagnoli) beat Craig Mitchell+Eric Ryan 30-The Batari(Kodama+Obariyon) beat Roppongi Vice(Beretta+Rocky Romero) 31-The Colony(Fire Ant+Soldier Ant beat The Briscos(Mark+Jay) 32-The Throwbacks(Boomer Hatfield+Sugar Dunkerton) beat The Dark Menace Forces (Michael Kai Rayne+Rex Havoc) 33-Rancheros(Raul+Rogelio) beat To Infinity And Beyond(Cheech Hernandez+Colin Delaney) 34-The Jollyville Jeepers(Clean+Jerk) beat The Kingdom(TK O'Ryan+Vinny Marseglia) 35-The Birds Of Prey(Robbie Eagles+Will Ospreay) beat Bill Taylor+Nicholas Valentino 36-Switchblade Conspiracy(Sami Callihan+Jon Moxley) beat Darby Allin+Blackwater by DQ 37-N Words(Acid Jaz+B Ryce) beat PPRay(Peter Avalon+Ray Rosas) 38-Quacksaw(Mike Quackenbush+Jigsaw) beat Freakshow(Bateman+Brody King) 39-Burning River Brigade(Matt Cross+Josh Prohibition) beat The Nation Of Intoxication(Lucky THURTeen+Devon Moore) 40-Reno Scum(Adam Thornstowe+Luster The Legend) beat PAC 3(Dan Joseph+Dylan Bostic) 41-House of Truth(Joey Daddiego+Will Ferrara) beat Bad Influence(Christopher Daniels+ Kazarian) 42-London Brawling(Nick Aldis+Nigel McGuinness) beat XXXL(Ace Romero+Brian Milonas) 43-The Young Bucks(Matt Jackson+Nick Jackson) beat Darius Carter+Ethan Case 44-Rush+Bandido beat The Great Outdoors(Grizzly Redwood+Jake Manning) 45-Ruckus+2 Cold Scorpio beat AR Fox+Shane Strickland 46-House of Truth(Jay Lethal+Dijak) beat The Dynasty(Alexander Hammerstone+Maxwell Jacob Friedman) 47-Rich Swann+Willie Mack beat Coast 2 Coast(LSG+Shaheem Ali) 48-Screw Indy Wrestling(Mark Haskins+Martin Stone) beat The Classic Connection(Buddy Royal+Levi Shapiro) 49--OVE(Dave Crist+Jake Crist) beat Timber+Dirty Ernie 50-Osirian Portal(Amasis+Ophidian) beat The Super Smash Bros(Player Uno+Player Dos) 51-The UnStable(Vin Gerard+STIGMA) beat The Firm(Logan Easton LaRoux+John Kermon) 52-Sam Hayne+Dr Cube beat The Chosen Bros(Jeff Cobb+Matt Riddle) 53-The Killer Elite Squad(Davey Boy Smith Jr.+Lance Hoyt) beat E & D(Andrew Everett+DJZ) 54-Moustache Mountain(Trent Seven+Tyler Bate) beat ReDragon(Bobby Fish+Kyle O'Reilly) 55-BDK(Tim Donst+Jakob Hammermeier) beat Devastation Corporation(Max Smashmaster+ Flex Rumblecrunch) 56-The Sandwich Squad(Aaron Biggs+Mecha Mercenary) beat Andrew Palace+Mance Warner
|
|
|
Post by TTX on Nov 16, 2019 17:01:41 GMT -5
Go Sandwich Squad. Some really fun teams all around though.
|
|
|
Post by jimsteel on Nov 17, 2019 0:56:51 GMT -5
LEGENDS OF THE FUTURE TAG TEAM TOURNAMENT
OFFICIAL TAGS/STABLES AND UNOFFICIAL TAG TEAMS
ROUND 3 1-The WorkHorsemen(Anthony Henry+James Drake) beat Crummels+Defarge 2-The New Hart Foundation(Teddy Hart+Brian Pillman Jr) beat The Rascalz(Dezmond Xavier+Zachary Wentz) 3-Monkey Buisness(Space Monkey+Cymbal Monkey) beat Milk Chocolate(Brandon Watts+Randy Summers) 4-Cult of Lee(Caleb Konley+Trevor Lee) beat Los Ice Creams(El Hijo del Ice Cream+Ice Cream Jr) 5-The Naptown Dragons(Dustin Lee+Scotty Vortekz) beat Hot Sauce Entertainment(Tracy Williams+Tyson Dux) 6-BDK(Ares+Tursas) beat The Beaver Boys(Alex Reynolds+John Silver) 7-Outlaw Inc(Eddie Kingston+Homicide) beat Masada+Nick Mondo 8-Crimson City Saga(Tommy End+Zack Sabre Jr.) beat Symbiote(Davey Vega+Rickey Shane Page) 9-Unbreakable F'N Machines(Brian Cage+Michael Elgin) beat Team Tremendous(Bill Carr+Dan Barry) 10-All Elite(Kenny Omega+Adam Page) beat The Backseat Boys(Trent Acid+Johnny Kashmere) 11-The Barking Spiders(Ox+Clutch) beat Family Stone(Cedric The Hitman+James Morgan) 12-Flips And Forearms(Mark Andrews+Pete Dunne) beat Scumbag Nation(Logan Black+Rude Boy Riley) 13--Ringkampf(Timothy Thatcher+WALTER) beat AC/DC(Arik Cannon+Darin Corbin) 14-The Wolves(Eddie Edwards+Davey Richards) beat Moose+Killer Kross 15-The Kings of Wrestling(Chris Hero+Claudio Castagnoli) beat The Batari(Kodama+Obariyon) 16-The Colony(Fire Ant+Soldier Ant beat The Throwbacks(Boomer Hatfield+Sugar Dunkerton) 17-Rancheros(Raul+Rogelio) beat The Jollyville Jeepers(Clean+Jerk) 18-Switchblade Conspiracy(Sami Callihan+Jon Moxley) beat The Birds Of Prey(Robbie Eagles+ Will Ospreay) 19-Quacksaw(Mike Quackenbush+Jigsaw) beat N Words(Acid Jaz+B Ryce) 20-Reno Scum(Adam Thornstowe+Luster The Legend) beat Burning River Brigade(Matt Cross+ Josh Prohibition) 21-House of Truth(Joey Daddiego+Will Ferrara) beat London Brawling(Nick Aldis+Nigel McGuinness) 22-The Young Bucks(Matt Jackson+Nick Jackson) beat Rush+Bandido 23-House of Truth(Jay Lethal+Dijak) beat Ruckus+2 Cold Scorpio 24-Rich Swann+Willie Mack beat Screw Indy Wrestling(Mark Haskins+Martin Stone) 25-OVE(Dave Crist+Jake Crist) beat The Osirian Portal(Amasis+Ophidian) 26-The UnStable(Vin Gerard+STIGMA) beat Sam Hayne+Dr Cube 27-The Killer Elite Squad(Davey Boy Smith Jr.+Lance Hoyt) beat Moustache Mountain(Trent Seven+Tyler Bate) 28-BDK(Tim Donst+Jakob Hammermeier) beat The Sandwich Squad(Aaron Biggs+Mecha Mercenary)
|
|
|
Post by jimsteel on Nov 17, 2019 1:34:49 GMT -5
LEGENDS OF THE FUTURE TAG TEAM TOURNAMENT
OFFICIAL TAGS/STABLES AND UNOFFICIAL TAG TEAMS
ROUND 4 1-The New Hart Foundation(Teddy Hart+Brian Pillman Jr) beat The WorkHorsemen(Anthony Henry+James Drake) 2-Monkey Buisness(Space Monkey+Cymbal Monkey) beat Cult of Lee(Caleb Konley+Trevor Lee) 3-The Naptown Dragons(Dustin Lee+Scotty Vortekz) beat BDK(Ares+Tursas) 4-Crimson City Saga(Tommy End+Zack Sabre Jr.) beat Outlaw Inc(Eddie Kingston+Homicide) 5-Unbreakable F'N Machines(Brian Cage+Michael Elgin) beat All Elite(Kenny Omega+Adam Page) 6-Flips And Forearms(Mark Andrews+Pete Dunne) beat The Barking Spiders(Ox+Clutch) 7-Ringkampf(Timothy Thatcher+WALTER) beat The Wolves(Eddie Edwards+Davey Richards) 8-The Colony(Fire Ant+Soldier Ant) beat The Kings of Wrestling(Chris Hero+Claudio Castagnoli) 9-Rancheros(Raul+Rogelio) beat The Switchblade Conspiracy(Sami Callihan+Jon Moxley) 10-Quacksaw(Mike Quackenbush+Jigsaw) beat Reno Scum(Adam Thornstowe+Luster The Legend) 11-The Young Bucks(Matt Jackson+Nick Jackson) beat House of Truth(Joey Daddiego+Will Ferrara) 12-House of Truth(Jay Lethal+Dijak) beat Rich Swann+Willie Mack 13-OVE(Dave Crist+Jake Crist) beat The UnStable(Vin Gerard+STIGMA) 14-The Killer Elite Squad(Davey Boy Smith Jr.+Lance Hoyt) beat BDK(Tim Donst+Jakob Hammermeier)
ROUND 5 1-The New Hart Foundation(Teddy Hart+Brian Pillman Jr) beat Monkey Buisness(Space Monkey+Cymbal Monkey) 2-Crimson City Saga(Tommy End+Zack Sabre Jr.) beat The Naptown Dragons(Dustin Lee+ Scotty Vortekz) 3-Unbreakable F'N Machines(Brian Cage+Michael Elgin) beat Flips And Forearms(Mark Andrews+Pete Dunne) 4-The Colony(Fire Ant+Soldier Ant) beat Ringkampf(Timothy Thatcher+WALTER) 5-Quacksaw(Mike Quackenbush+Jigsaw) beat Rancheros(Raul+Rogelio) 6-The Young Bucks(Matt Jackson+Nick Jackson) beat House of Truth(Jay Lethal+Dijak) 7-The Killer Elite Squad(Davey Boy Smith Jr.+Lance Hoyt) beat OVE(Dave Crist+Jake Crist)
ROUND 6 1-Crimson City Saga(Tommy End+Zack Sabre Jr.) beat The New Hart Foundation(Teddy Hart+Brian Pillman Jr) 2-Unbreakable F'N Machines(Brian Cage+Michael Elgin) GET A BYE 3-Quacksaw(Mike Quackenbush+Jigsaw) beat The Colony(Fire Ant+Soldier Ant) 4-The Killer Elite Squad(Davey Boy Smith Jr.+Lance Hoyt) beat The Young Bucks(Matt Jackson+Nick Jackson)
SEMI-FINALS 1-Unbreakable F'N Machines(Brian Cage+Michael Elgin) beat Crimson City Saga(Tommy End+ Zack Sabre Jr.) 2-The Killer Elite Squad(Davey Boy Smith Jr.+Lance Hoyt) beat Quacksaw(Mike Quackenbush +Jigsaw)
FINALS The Killer Elite Squad(Davey Boy Smith Jr.+Lance Hoyt) beat Unbreakable F'N Machines(Brian Cage+Michael Elgin)
WINNERS: THE KILLER ELITE SQUAD(LANCE HOYT+DAVEY BOY SMITH JR)
|
|
|
Post by TTX on Nov 17, 2019 7:29:14 GMT -5
Congrats to KES. Nice run by Quacksaw as well.
|
|
|
Post by jimsteel on Nov 17, 2019 12:30:58 GMT -5
3 Man teams next for LOTF+COTG(After Promter Prime cards come out) Cruiserweights for COTG planned as well
Woma(After Promter Prime cards come out+LOW(After New Set comes out) to follow
|
|
|
Post by jimsteel on Jan 16, 2020 17:29:02 GMT -5
COTG 3 MAN TAG TEAM TOURNAMENT WITH GWF,CPC,ACE,CENTRA,80'S WRESTLING,KRONOS, FTR,CLASSICS,PROMOTER/PRIME+HEADLOCKED SET
Official and unofficial teams
ROUND 1 1-Cassandra's Army(Mace+Stormtroopers(Hammer+Powerhouse) w/Cassandra beat Mass,Montrol+Swerve w/Kraken 2-The Titans(Pulsar Prime+Titan Fury(Dragonmaster+Rising Sun) w/Trainer Jim beat The GWFZ Animen (Trash Animan,Chilly Fu+Brown Starfish w/Mandy 3-The Gladiators(Rage,Category Five+Torment) beat Nicodemus+Chronohasm (Odyssey+Omni) 4-Dionysus+The Gods of War(Mars+Jupiter) w/Aphrodite beat Fury,King Lear+Pierre the Enormous w/Royal Overlord 5-The Creatures of the Deep(Plethador,King Tux+Cephalopodis) w/Amazonia beat The Animen(Cuddly Claw,Shell Shocker+Tusk) w/Pitch Black 6-Colossus+The Birds of Prey(Talon+Raven(CPC) w/Colby/Pelf beat The Animen(Reptillo,Mayham+Red Talon) w/Amazonia 7-Paganax+The Hellraisers(Nightmare+Darkseed) beat Swarm+The 6th Law)Ultra Clarion +Destructon 4300)(Kronos) w/Destructon 3000 8-The Elite(Thantos(Original),Encubus+Infinity-Plex) w/Mother Superior beat Champion of M83+Armistice (Torrent+Clutch) 9-Facade+Stone Cold(Argo+Olympus) w/Stunning Steph beat Irish Heat,Daisuke Sengoku+ Gordon G Smack w/Irish Bratz 10-GWFZ Savage Kingdom(Dark Star Creature(GWFZ)+Beauty and The Beast(Vain+Buffet) w/Sweet Thing beat Gemini(Duplos,Gemin+Gemello) w/Johnny Rocket 11-Atys Tetrac+The Code Enforcers(Small+Big) w/Commander Sam beat Splatter(2129)+The Strongmen(Gryt+Tanck) w/Vin Strutter+Rotundo 12-The Gladiators(Vengeance,Mayhem+P3) beat Tocsin+The Keepers(Rogue+Scourge) 13-Russian Power(The Czar+Cossack Warriors(Sergei+Yuri) w/Xenia beat The Society of Death (Mutant+Eastern Dynasty(Ghengis Khan+Mitsuko) w/Kraken 14-The Hitman(Vyper(GWF)+The Mercenaries(Vigilante+Soldier of Fortune) w/Kraken beat Hegemony,Grillz+Darth Brooks) w/Honey Bunny+Johnny Rocket 15-Ultimate Power(Chaos,Chaos Supreme+Mensar(Kronos) w/Colby+Cordanus beat Santa's Sleigh(Santa Wolf,Santa Lope+Ultramantis Santa) w/Rotunda Claus 16-American Warrior,Millennium Warrior+Major Pete Beck w/Commander Sam beat Scrapheap,Undercover Alien+Tortalis 17-The Hardcore Assassins(Cardiak,Akuma+Kanazawa) w/Darkos+Master Assassin upset Prime Colonizer+The Master Race(Zygon+Thraxx) w/Dark Menace 18-The Prophecy(Lord Nexus(Centra),Centauri+Nebula) beat Team ACE(Aegis,Lance At-Las+ Esperanto) w/Trisis 19-Brymstone Burning(Nosfera+Unspeakable Horror(Blazing Skull+Anarchy) w/Maleph+ Omen beat Grovel(2110)+Darkness fallsJakyll+Krypt)(2119) 20-The Zealot,Conundrum+Cypher w/Talisman beat Mercury Rising(The Phenomenal Swift,Professor Sudden+Red Rising) w/Justin Case 21-Gheist+The Shock Syndicate(Flatliner+Holocaust beat Team Hardcore(Crow,Dogma+Ace) 22-The Gladiator Legends(Spike,Massacre+Brute) w/Thrash beat Animen Xtreme (Xiongmao,Pandamonium+Razor Sharp) w/Pitch Black 23-Silvar+The Estorians(Tantalis+Parsec) beat Mark Bain,J.Bauermann+Atlas 24-Total Anarchy,Agony+Blazing Holocaust w/Oracle beat Fortress,Blindside+Blitz 25-Vampire Nation(Keith Blood,Count Necros+Necros(SE) w/Sinful beat The Titans(Blade, Ursa Major+Nitro) 26-Titans(Mike Quackenbush,Y2K+Forlorn) w/Kevin Butcher beat Thayne,Viggo+Konari 27-The Three(Sur,Bex+Ghena) beat Evil Dead,Theiss Phellan+Rotwieler Dan 28-Pride,Nightmerica+Dark Warrior beat Leviathan+The Yin Yang Demons(Oni+Tennin) 29-King of Hardcore,Silverback+Umagapotamus w/Pitch Black beat The Messenger,,Dr Red Fang+Magnus Crimson Claw 30-The Champ+The Outsiders(Blade Machismo+Jackknife) beat Torn,Blue Tornado+Thor Massive w/Justin Case 31-Vampire Nation(Covin Black,Necros+Vampire Tauran(Kronos) w/Sinful Beer League,The Game+Castaway 32-The Dominator+The Good Ole Boys(Gordo+Silas) w/Xenia beat Cernunnos+The Sons of the Capricorn(Ibex+Makhor) w/Mandy 33-Totalis(GWF),Prodigy(GWF)+Prodigy(Kronos) w/Colby+Pelf beat Narcotik,Grash+Motor Psycho w/Justin Case 34-The FDF(Helsin,Climber++Tank Mortar) w/Commander Sam+Elina beat The Space Pirates (Captain Crossbones,Red Pirate Rogers+Dread Pirate of M83) 35-Amazing Mann,Avarice+Aspin Northstar beat Density,Meteor+Eagle 36-The Main Event+The Galactic Cops(Galactic Punisher+Justice) w/Commander Sam beat The Titans(Quasar+Titan Power(Billy Jo Boxer+Lord Nexus) w/Trainer Jim 37-GWFZ Gladiators(Scar,Necro Butcher+Salvage w/Destina beat Massif Prime,Blue Chip +Astarte w/Commander Sam 38-CPC Assassins(Daeman+Assassin Underground(Saboteur+Sentinel) w/Darkos+Fata Morgana beat The Guardian+The Ultimate Fighters(Shoot+Muss) w/She Devil 39-Morpheus,Dark Justice+Darkest Justice beat Assassin Creed(Assassin X,Assassin Z+ Powermonger) w/Assassin Z+Amanda the Relentless 40-The Titans(Stellar Nexus,Stryker+Revalation) w/Kevin Butcher beat Bust UP(SE)+The Norse Gods(Lightning+Man Mountain) w/Solaris+Franco Jesterelli 41-Lieutenant Yusef,Wladek the Impaler+Anatomy w/Kraken beat Andromedastein,Ravage +Snarl w/Pitch Black 42-Mr Galaxy+The Pillars or Power(Dynamo+Chopper Mattock) w/Reynard B Guile beat Kaven,Gustav the Golem+Gerik the Gifted 43-T.K.,Talisman+Raze beat Parox+Skid Row(Dizzy Lixx+Cesar Sleaze) w/Johnny Rocket 44-The Assassins(Enigma+The Ninja Assassins(Daeman+Hydrax) w/Darkos beat The Holiday Destroyers(Hannukalith,Krampuseed+Jack Frost) 45-Blizzard+The Z Men(Zed Marlowe+Zouave) beat Chagatai,Agrippas+Ocularus 46-Oracle,Tortured Soul(GWF)+Tortured Soul(Centra) beat Deftone,Butch Bester+Tone Crusher w/Johnny Rocket 47-Symbiote,Behemoth+Megalore upset Pegasus(Kronos),Avalanche(Kronos)+ Genocide(Original) w/Johnny Rocket 48-Jokers Wild(Mad Jester(Original),Mad Jester(Clone)+Mad Jester(CPC) w/Royal Overlord+ Nano beat Jack Rabbid,Tigeera+Jaguaro w/Pitch Black 49-Peacemaker,Scud+Tyranny upset Mensar(CPC),Jack Hood+Marduuk w/Cordanus+Mistress Naraka 50-The Natives(The Loyalist,Ygorr+Krud) beat Nemean+Darkness Falls(Jakyll+Krypt)(DT) 51-The 80's Assassins(Dark Invader,Cobalt Commander+The Piranha) w/Darkos beat Witchdoctor+The Living Dead(Noxious+Rotwurm) 52-The Overman(Jupiter,Cupid+Honos) beat The Code Enforcer(Original),Ricken Prince+ Screw 53-Lazer,Dangerzone+Mighty Leo beat The GWFZ Legends(Solar Flair+The Mega Powers(Big Superstar+Freakout) 54-Steel Empire(Jim Steel+The Steel Knights(Drake Steel+Darian Kingsman) w/Mary Ann Steel beat Vigilante Warrior,Mr Psycho+Blood Thirst w/Kraken+Cannibal 55-Double Cross+The Security Squad(Overtime+Code Destroyer) w/Scorn beat Witness+The Gamemasters(Star Warrior+Thantos)(2125) w/Nova 56-Skull,Pumpkin's Head+Scarewolf w/Kraken+Maleph beat The Rebels(Dreadnaught+ Heavy Artillery(Nth Degree+Monad) w/Doomsayer 57-OFC(Shylock,Pendekar+Stigma) w/Splatter beat The Titans(Faller+Titan Samari(Kenji +Giant Azuma) w/Lord Nexus 58-The Crimestoppers(Sunman,Blue Dazzler+Speedster) w/Cosmic Woman beat Mighty Mansome,Colt Steel+Chavo Pequeno w/Mary Ann Steel 59-Mangus+Better than Human(Psi+Tharkas) w/Doomsayer beat Simbot Zero,Terminus of Ara(PP)+Johnny Kobra w/Velar the Great 60-Warfare,Tekaro+Hybrid w/Trisis beat Solar Matter+The Superpowers(Murtak+Disciple of Terror) w/Mangus+Doomsayer 61-Mack Calibur+The Oaken Brothers(Donk+Rorus) beat Animen MMA(Andromeda Dragon, Pullos+Chuck the Row w/Amazonia 62-Buzzsaw,Jet Set Strutter+Dude Brohan beat Insta-Pain+Halfblood+Creed w/Justin Case 63-G.Q. Stratus,Ceratonin+Bro Gnarly w/Justin Case beat Rafaki+The Wizards(Mesmer+ Phantast) 64-The Void(Mourn+Lower World(Death's Head+Erebus) w/Serpentine+Hunger beat The South Beach Psychopath,Stylish Assassin+Alex Grace 65-Genesis(Buck Steel+Genesis Prime(Vertigo+Wraith) beat Duke of Destruction,Gemini+ Pharaoh Khety w/Royal Overlord 66-Team CPC(Brainstorm+The Penthouse Punks(Romulus+Taurine) w/Colby,Pelf+Darla beat Zealos,Cringe+Grovel(Centra) 67-Paragon+Street Fighters(Patch+Skiver) w/Scorn beat The Savage Kingdom(Gila,Karah +Wildcat) w/Mollock+Willow 68-FDF(Commander Sam+Powerhouse(Earthquake+Massif) w/Ms Liberty beat Mr Vega,Illustrious+Reno 69-Gatekeeper+The Troubleshooters(Muss+The Bomb) w/Phantasy beat Cordanus+The Mensans(Cordsar +Trotarus) w/Tyranny 70-Tyrro,Gallows+Thorn w/Hegemony,Justin Case+Honey Bunny beat Varsity(GWFZ).Julian Stevens+Cephus O'Reilly w/Sabre 71-The Centaurians(Switchblade+No Fear(Pulsar+Archon) w/Lorelei beat The Earth Destroyers(Adam Traitor+Cygnus Strike Force(U.S. Traitor+Maelstrom) w/Mangus 72-The Gladiators(Turmoil,Paralyze+Rush) w/Strafe beat Proximity,Clifford Hauteur+The Mad One 78-Team CPC(Terminus+CPC Rising(Janus+Matador of M83) w/Colby,Pelf+Valor the Great beat Murdok,Corporal Tek+The Cremator 79-The Titans(Perfect Specimen+The Hardcore Titans(Payback+Psyclone) w/Lord Nexus+Trainer Jim beat Crucible,Petarra+The Serpent Unman w/Doomsayer 80-Pendragon+The Archangels(Exodus+Gabriel) beat Scimitar+Sideshow(Snake+Cannonball) w/Vin Strutter 81-Strong+Desolation Factor(Rack+Ruin) beat Vanity+The Space Croppers(Natural Man+ Renegade) w/Sweet Thing+Maxine Babe 82-The Assassins(Death Masque+The Demons of Hydra(Demon+Hydra) w/Darkos beat Morbid +Venusian Warfare(Apollo+Shukra) 83-The Gladiators(Thunder,Malice+Overkill) w/Thrash beat The Creatures(Turge,Korsus +Cyclopes) w/Maleph 84-Rouser+Watery Grave(Thetis+Vortex) beat Team CPC(Marcus Colby,CPC Warrior+Carson P Century w/Justin Case 85-America's Team(Adam Blast(Centra)+Stars+STripes(U.S. Male+American Guy) w/Ms Liberty +Phantasy beat Crossfire,Atman+The Soulwatcher w/Lorelei 86-Champions(Bloodline+The Coat of Arms(Star Warrior+Alpha Force) w/Omega+Supernova beat The Savage Kingdom(Beast Rider,The Creeper+Sectarian) 87-The Gladiators(Aetheran Overmaster,Fist+Probation) beat Rolex,Brogue+Tiberius Cota 88-Matinee Idol+The Masked Marvels(Lycosa+Halcon Oro) w/Franco Jesterelli,Latasha+ Darkos beat Caiman+The Athletic Club(The Matador+Man of Power) 89-Team Centra(Star Slayer,Lance At-Las+Saboteur) w/Omega beat Team Rock and Roll(Pelvis Pressly,Darth Pelvis+Man in Black) w/Johnny Rocket 90-Dante,Macro+Vidtek w/Franco Jesterelli,Latasha+Nano beat The Kings Court (Excalibur,Prince Zed+Gunnar) w/Exo-KIng+Killer Queen 91-The Centra Rebels(Doomsayer,Revolver+Evolution) beat Abattoir,Nyogoth+Cthulhu) 92-Regime(Sly Drury,Shayne+Iron Hand(2123) w/Scorn beat The Titans(Dragonfighter+The Wind Raiders(Tano+Rama) w/Lord Nexus+Trainer Jim 93-The Renegades(Cannibal,Cycle Hog+Spring Heel Jack) w/The Omen beat Deadline,Bigfoot +The Champion of the Galaxy 94-Genesis(Max Shield,Anivar+Tauran) beat Mimic+Asylum(Frenzy+Psycho) 95-Slayer+The Shadow Clan(Hijack+Skulk) beat The Tournament Master,Ensor+Abroz 96-Astro Creep,Hellstone+Scott Deville beat The Assassins(Shiitake Jr,Chronoking +Chalupacabra) w/Master Assassin 97-Eclipse+The Sons of Royalty(Jack of Diamonds+Scion Nexus) w/Morgana,Lord Nexus+Exo-King beat Black Death(Balaal,Eydilon+Harbinger) 98-The Savage Kingdom(Puma,Hanuman+Quetzal) w/Gila,Willow+Mollock beat The Assassins(Whiplash+The Blood Brothers(Pit Viper+Splatter) w/Darkos 99-Absalom,Indigo+Benedict beat The Assassins(Marcel De Sade+The Headsmen(Death Knight+The Executioner) 100-The Faction(BDK,Damage+Danger) beat Team Classics(Big Superstar+Infinity Extreme (Infinity+Infinity-Plex) 101-Vector One+Dorado Showdown(Blacklash+Bullwhip) beat Tennis Pro,Rad Racer+Bug Buster 102-The Animen(Swarm+The Jungle Warriors(Malkuth+Panther Warrior) w/Catfight+ Amazonia beat Scorpio,X-Nails+Xaphan 103-Assassins Extreme(Manslaughter,The Betrayer(Cage Death)+The Betrayer(Death Masque) w/Darkos beat The Managers(Reynard B Guile,Johnny Rocket+Royal Overlord 104-WAR(Raven(Kronos)+Milky Way Galaxy(Actagon+Rune Larrs(Kronos) beat Mighty Grogan,Tristan+Trainer Jim 105-The Gladiators(Disaster,Spike(Kronos)+Havoc) w/Alpha Female beat Animen Invasion(Minotaur,Antak+Son of Ram) 106-The Colonizes(Mandrill+Rebel Empire(Vendetta+Nefarus) beat Avenging Warrior,Hechilles+Torin Caelum w/Omega 107-Slashmaster,Hammerhead+Skullgore beat King Leviathan,Xymbiote+Zymbiote) w/Ryu 108-Bobby RobertsJoe Olson+Pat Flannigan beat The Rebels(Doomsayer+Cosmic Forces (Antimatter+Matter) w/Magnus 109-Vice+Polarity(Salvation+Sin) beat Comedy(CPC)+Theatre of Pain(Comedy+Tragedy(CAC) w/Franco Jesterelli 110-Dar Gova,Onami+Ahnu beat The Freedom Fighters(U.S. Patriot,Adam Blast(GWF)+Vlad Hammer) w/Ms Liberty 111-Hector the Holy Brown Bear,Daimyo+Dead Ringer w/Sultana beat Warbound,Virus+Virus of Osiris 112-The Saint,The Legacy+Homage beat Destructon 3000+6th Law(Beta Clarion+Destructon 4200) 113-Tendron+Alien Corps(Comrade Terror+Tongsoon) w/Doomsayer beat The Animen(Ram+ The Hive(Mantis+Ultramantis Black) 114-Godsend,Demon Godsend+End of Days w/Lady Godsend beat Hiroshi Yamada+The Brazilian Strike Force(Marco Sabino+Raul Valerjo) 115-2nd Realm(Valour,Reckless+Paladin) beat Vacant,Retribution+Symbiosis 116-Torq,Pariah+Magnifico w/Johnny Rocket beat Starboy+The Rockers(Jesse Wild+Chet Skye) 117-Pegasus+Twin Blood(Dreggs+Sleeze) w/Johnny Rocket beat Mark Steele ,Scott Nightingale+Bull Bailey 118-Burning Hells(Burning Man,Bishop Hell(Original)+Bishop Hell(2132) w/Sinful beat Russian Power(Comrade Terror,Molotok+Kulak) 119-Omega+Defiance(Jammer+Blood) w/Supernova beat Painkiller,Electric Axe+Totally Awesome 120-Death Clutch,Mastodon+Tombstone beat The Galactic Defender+The Titan Bulldogs(Titan Kid II+Son of Saturn) 121-The Animen(Monolith+The Predators(Lope+Wolf) w/Dark Menace,Catfight+Amazonia beat PI,Ripper+Maul 122-Endgame,Infinity+Mister Centra w/Commander Sam beat Powerslam,Harris+Bullet 123-The Freakshow(Tricks,Draconian Sheik+Doomsday Creature) w/Vin Strutter+Doomsayer beat The Death Squad(Zombie Dreadnaught+Decaying Factor(Rott+Ruined) w/The Witchdoctor 124-Hitmen(Kraken+3rd Planet(Greg Valentine+Mike Fortune) beat Ram Jam,Saint Bernard+ Cardinal Sin 125-Euritar(GWF),Euritar(CPC)+Iron Hand(2132) beat Team Cygnus Torpor,Snafu+Reen w/Mangus 126-The Ravagers(General Rankor,Ventross+Rankor) beat Pollux+Meteor Shower(Astro Turk+ Black Hole Bart 127-The Species(Rubicon+Darwins Legacy(Nero+Hadrian) w/Dr Barnabus+Desdemona beat Hustler,Shepard+Scorch 128-The Supreme Gods(Heracles+The Greek Gods(Actagon+Proteus) w/Solaris beat Holiday Terror(Pennytricks,Splatter Voorhees+Nightmare Machine 129-K.O. Keller+Titan Paladin(Moonstrike+Solar Flare) w/Trainer Jim beat Warhawk,Arizona Chance+Ace Arcadium 130-The House of Pain(Painmaster,Mr Bloat+Sycophant) beat The Assassins(Harm,Hoodlum+ Eradicator) w/Master Assassin 131-Big Gamehunters(Bounty Hunter,Kill Prey+Killing Machine) w/Reynard B Guile+Shann-Ra beat Chet Dudebro,Darmody+Alphonso w/Justin Case 132-Epoch+Castilex(Moog+Sentinel) beat Uranus,Crush+J,J, Smooth w/Swinden 133-The Gladiators(Minister of War,Mayhem Unleashed+Mayhem Unchained) beat Nes Kincade,Zeta Grey+Neuromancer 134-Angst,Drake Ikon+Tycho Righteous beat The Supreme Gods(Ares+Godspeed(Achilles+ Ajax) w/Aphrodite 135-Kronos Hitman(Vyper+The Mercenaries(Galactic Punisher+Tongsoon) w/Kraken beat Sledgeon+Malpractice(Surgeon+Dr Payne) w/Justin Case+Nurse Elizabeth 136-Steele Freak+Alter Ego(Hyper+Genocide) beat Pure,Fringe+Manic 137-Kati+Jungle Fever(Terak+Stalker) w/Gila+Mollock beat The Assassins(La Vuelta+The Headsmen(Exzcutioner+Death Knight III) 138-The Rocket Men(Skinhead+Elemental Fury(Cyclone+Avalanche) w/Johnny Rocket beat The Titans(DragonLord,Turbo+Flash) 139-Animen(Iron Mane+Animal Pack(Badger+Battering Ram) w/Amazonia beat Cosmos+ Generation X(Grunge+Metalhead) w/Johnny Rocket 140-The Kings Court(Defender of the Realm+The Royal Family(Killer Queen+Exo-King) beat Darkos,Santon the Loner+The Guardsman
|
|
|
Post by Justin Case on Jan 17, 2020 17:34:21 GMT -5
It's incredible the amount of matches you put out! Holy WOW! 😯
|
|
|
Post by jimsteel on Jan 20, 2020 1:50:44 GMT -5
COTG 3 MAN TAG TEAM TOURNAMENT WITH GWF,CPC,ACE,CENTRA,80'S WRESTLING,KRONOS, FTR,CLASSICS,PROMOTER/PRIME+HEADLOCKED SET
Official and onofficial teams
ROUND 2 1-Cassandra's Army(Mace+Stormtroopers(Hammer+Powerhouse) w/Cassandra beat The Titans(Pulsar Prime+Titan Fury(Dragonmaster+Rising Sun) w/Trainer Jim 2-The Gladiators(Rage,Category Five+Torment) beat Dionysus+The Gods of War(Mars+ Jupiter) w/Aphrodite 3-Colossus+The Birds of Prey(Talon+Raven(CPC) w/Colby/Pelf beat The Creatures of the Deep(Plethador,King Tux+Cephalopodis) w/Amazonia 4-The Elite(Thantos(Original),Encubus+Infinity-Plex) w/Mother Superior beat Paganax+The Hellraisers(Nightmare+Darkseed) 5-GWFZ Savage Kingdom(Dark Star Creature(GWFZ)+Beauty and The Beast(Vain+Buffet) w/Sweet Thing beat Facade+Stone Cold(Argo+Olympus) w/Stunning Steph 6-The Defenders(Atys Tetrac+The Code Enforcers(Small+Big) w/Commander Sam beat The Gladiators(Vengeance,Mayhem+P3) 7-The Hitman(Vyper(GWF)+The Mercenaries(Vigilante+Soldier of Fortune) w/Kraken beat Russian Power(The Czar+Cossack Warriors(Sergei+Yuri) w/Xenia 8-Ultimate Power(Chaos,Chaos Supreme+Mensar(Kronos) w/Colby+Cordanus beat American Warrior,Millennium Warrior+Major Pete Beck w/Commander Sam 9-The Hardcore Assassins(Cardiak,Akuma+Kanazawa) w/Darkos+Master Assassin beat The Prophecy(Lord Nexus(Centra),Centauri+Nebula) 10-Brymstone Burning(Nosfera+Unspeakable Horror(Blazing Skull+Anarchy) w/Maleph+ Omen beat The Zealot,Conundrum+Cypher w/Talisman 11-The Gladiator Legends(Spike,Massacre+Brute) w/Thrash beat Gheist+The Shock Syndicate (Flatliner+Holocaust) 12-Total Anarchy,Agony+Blazing Holocaust w/Oracle beat Silvar+The Estorians(Tantalis+ Parsec) 13-Vampire Nation(Keith Blood,Count Necros+Necros(SE) w/Sinful beat Titans(Mike Quackenbush,Y2K+Forlorn) w/Kevin Butcher 14-The Three(Sur,Bex+Ghena) beat Pride,Nightmerica+Dark Warrior w/Commander Sam 15-The Champ+The Outsiders(Blade Machismo+Jackknife) beat King of Hardcore,Silverback+Umagapotamus w/Pitch Black 16-The Dominator+The Good Ole Boys(Gordo+Silas) w/Xenia beat Vampire Nation(Covin Black,Necros+Vampire Tauran(Kronos) w/Sinful 17-Totalis(GWF),Prodigy(GWF)+Prodigy(Kronos) w/Colby+Pelf beat The FDF(Helsin, Climber++Tank Mortar) w/Commander Sam+Elina 18-Amazing Mann,Avarice+Aspin Northstar beat The Main Event+The Galactic Cops(Galactic Punisher+Justice) w/Commander Sam 19-GWFZ Gladiators(Scar,Necro Butcher+Salvage w/Destina upset The CPC Assassins (Daeman+Assassin Underground(Saboteur+Sentinel) w/Darkos+Fata Morgana 20-Morpheus,Dark Justice+Darkest Justice w/Catfight beat The Titans(Stellar Nexus,Stryker+Revalation) w/Kevin Butcher 21-Mr Galaxy+The Pillars or Power(Dynamo+Chopper Mattock) w/Reynard B Guile beat Lieutenant Yusef,Wladek the Impaler+Anatomy w/Kraken 22-T.K.,Talisman+Raze beat The Assassins(Enigma+The Ninja Assassins(Daeman+Hydrax) w/Darkos 23-Blizzard+The Z Men(Zed Marlowe+Zouave) beat Oracle,Tortured Soul(GWF)+Tortured Soul(Centra) 24-Symbiote,Behemoth+Megalore beat Jokers Wild(Mad Jester(Original),Mad Jester(Clone) +Mad Jester(CPC) w/Royal Overlord+ Nano 25-The Natives(The Loyalist,Ygorr+Krud) beat Peacemaker,Scud+Tyranny 26-The Overman(Jupiter,Cupid+Honos) beat The 80's Assassins(Dark Invader,Cobalt Commander+The Piranha) w/Darkos 27-Steel Empire(Jim Steel+The Steel Knights(Drake Steel+Darian Kingsman) w/Mary Ann Steel beat Lazer,Dangerzone+Mighty Leo 28-Double Cross+The Security Squad(Overtime+Code Destroyer) w/Scorn beat Skull, Pumpkin's Head+Scarewolf w/Kraken+Maleph 29-OFC(Shylock,Pendekar+Stigma) w/Splatter beat The Crimestoppers(Sunman,Blue Dazzler+Speedster) w/Cosmic Woman 30-Warfare,Tekaro+Hybrid w/Trisis beat Mangus+Better than Human(Psi+Tharkas) w/Doomsayer 31-Mack Calibur+The Oaken Brothers(Donk+Rorus) beat Buzzsaw,Jet Set Strutter+Dude Brohan 32-G.Q. Stratus,Ceratonin+Bro Gnarly w/Justin Case beat The Void(Mourn+Lower World (Death's Head+Erebus) w/Serpentine+Hunger 33-Genesis(Buck Steel+Genesis Prime(Vertigo+Wraith) beat Team CPC(Brainstorm+The Penthouse Punks(Romulus+Taurine) w/Colby,Pelf+Darla 34-Paragon+Street Fighters(Patch+Skiver) w/Scorn beat FDF(Commander Sam+ Powerhouse(Earthquake+Massif) w/Ms Liberty 35-Gatekeeper+The Troubleshooters(Muss+The Bomb) w/Phantasy beat Tyrro,Gallows+Thorn w/Hegemony,Justin Case+Honey Bunny 36-The Centaurians(Switchblade+No Fear(Pulsar+Archon) w/Lorelei beat The Gladiators(Turmoil,Paralyze+Rush) w/Strafe 37-The Titans(Perfect Specimen+The Hardcore Titans(Payback+Psyclone) w/Lord Nexus+Trainer Jim beat Team CPC(Terminus+CPC Rising(Janus+Matador of M83) w/Colby,Pelf+Valor the Great 38-Strong+Desolation Factor(Rack+Ruin) beat Pendragon+The Archangels(Exodus+Gabriel) 39-The Assassins(Death Masque+The Demons of Hydra(Demon+Hydra) w/Darkos upset The Gladiators(Thunder,Malice+Overkill) w/Thrash 40-America's Team(Adam Blast(Centra)+Stars+STripes(U.S. Male+American Guy) w/Ms Liberty +Phantasy beat Rouser+Watery Grave(Thetis+Vortex) 41-Champions(Bloodline+The Coat of Arms(Star Warrior+Alpha Force) w/Omega+Supernova beat Gladiators(Aetheran Overmaster,Fist+Probation) 42-Team Centra(Star Slayer,Lance At-Las+Saboteur) w/Omega beat Matinee Idol+The Masked Marvels(Lycosa+Halcon Oro) w/Franco Jesterelli,Latasha+ Darkos 43-Dante,Macro+Vidtek w/Franco Jesterelli,Latasha+Nano beat The Centra Rebels (Doomsayer,Revolver+Evolution) 44-Regime(Sly Drury,Shayne+Iron Hand(2123) w/Scorn beat The Renegades(Cannibal,Cycle Hog+Spring Heel Jack) w/The Omen 45-Genesis(Max Shield,Anivar+Tauran) beat Slayer+The Shadow Clan(Hijack+Skulk) 46-Eclipse+The Sons of Royalty(Jack of Diamonds+Scion Nexus) w/Morgana,Lord Nexus+Exo-King beat Astro Creep,Hellstone+Scott Deville 47-Absalom,Indigo+Benedict beat The Savage Kingdom(Puma,Hanuman+Quetzal) w/Gila, Willow+Mollock 48-Vector One+Dorado Showdown(Blacklash+Bullwhip) beat The Faction(BDK,Damage+Danger) 49-The Animen(Swarm+The Jungle Warriors(Malkuth+Panther Warrior) w/Catfight+ Amazonia beat Assassins Extreme(Manslaughter,The Betrayer(Cage Death)+The Betrayer(Death Masque) w/Darkos 50-WAR(Raven(Kronos)+Milky Way Galaxy(Actagon+Rune Larrs(Kronos) beat The Gladiators (Disaster,Spike(Kronos)+Havoc) w/Alpha Female 51-Slashmaster,Hammerhead+Skullgore beat The Colonizes(Mandrill+The Rebel Empire (Vendetta+Nefarus) 52-Bobby Roberts,Joe Olson+Pat Flannigan beat Vice+Polarity(Salvation+Sin) 53-Dar Gova,Onami+Ahnu beat Hector the Holy Brown Bear,Daimyo+Dead Ringer w/Sultana 54-The Saint,The Legacy+Homage beat Tendron+Alien Corps(Comrade Terror+Tongsoon) w/Doomsayer 55-2nd Realm(Valour,Reckless+Paladin) w/Vallah beat Godsend,Demon Godsend+End of Days) w/Lady Godsend 56-Pegasus+Twin Blood(Dreggs+Sleeze) w/Johnny Rocket beat Torq,Pariah+Magnifico w/Johnny Rocket 57-Burning Hells(Burning Man,Bishop Hell(Original)+Bishop Hell(2132) w/Sinful beat Omega +Defiance(Jammer+Blood) w/Supernova 58-Death Clutch,Mastodon+Tombstone beat The Animen(Monolith+The Predators(Lope +Wolf) w/Dark Menace,Catfight+Amazonia 59-Endgame,Infinity+Mister Centra w/Commander Sam beat The Freakshow(Tricks,Draconian Sheik+Doomsday Creature) w/Vin Strutter+Doomsayer 60-Euritar(GWF),Euritar(CPC)+Iron Hand(2132) beat Hitmen(Kraken+3rd Planet(Greg Valentine+Mike Fortune) 61-The Ravagers(General Rankor,Ventross+Rankor) beat The Species(Rubicon+Darwins Legacy(Nero+Hadrian) w/Dr Barnabus+Desdemona 62-The Supreme Gods(Heracles+The Greek Gods(Actagon+Proteus) w/Solaris beat K.O. Keller +Titan Paladin(Moonstrike+Solar Flare) w/Trainer Jim 63-The House of Pain(Painmaster,Mr Bloat+Sycophant) beat The Big Gamehunters(Bounty Hunter,Kill Prey+Killing Machine) w/Reynard B Guile+Shann-Ra 64-Epoch+Castilex(Moog+Sentinel) beat The Gladiators(Minister of War,Mayhem Unleashed +Mayhem Unchained) 65-Angst,Drake Ikon+Tycho Righteous beat The Kronos Hitman(Vyper+The Mercenaries (Galactic Punisher+Tongsoon) w/Kraken 66-Steele Freak+Alter Ego(Hyper+Genocide) get a BYE 67-The Rocket Men(Skinhead+Elemental Fury(Cyclone+Avalanche) w/Johnny Rocket beat Kati+Jungle Fever(Terak+Stalker) w/Gila+Mollock 68-The Kings Court(Defender of the Realm+The Royal Family(Killer Queen+Exo-King) beat Animen(Iron Mane+Animal Pack(Badger+Battering Ram) w/Amazonia
|
|
|
Post by jimsteel on Jan 20, 2020 14:49:02 GMT -5
Official and onofficial teams
ROUND 3 1-Cassandra's Army(Mace+Stormtroopers(Hammer+Powerhouse) w/Cassandra beat The Gladiators(Rage,Category Five+Torment) 2-The Elite(Thantos(Original),Encubus+Infinity-Plex) w/Mother Superior beat Colossus+The Birds of Prey(Talon+Raven(CPC) w/Colby/Pelf 3-The Defenders(Atys Tetrac+The Code Enforcers(Small+Big) w/Commander Sam beat The GWFZ Savage Kingdom(Dark Star Creature(GWFZ)+Beauty and The Beast(Vain+Buffet) w/Sweet Thing 4-The Hitman(Vyper(GWF)+The Mercenaries(Vigilante+Soldier of Fortune) w/Kraken beat Ultimate Power(Chaos,Chaos Supreme+Mensar(Kronos) w/Colby+Cordanus 5-Brymstone Burning(Nosfera+Unspeakable Horror(Blazing Skull+Anarchy) w/Maleph+ Omen beat The Hardcore Assassins(Cardiak,Akuma+Kanazawa) w/Darkos+Master Assassin 6-The Gladiator Legends(Spike,Massacre+Brute) w/Thrash beat Total Anarchy,Agony+Blazing Holocaust w/Oracle 7-The Three(Sur,Bex+Ghena) beat Vampire Nation(Keith Blood,Count Necros+Necros(SE) w/Sinful 8-The Champ+The Outsiders(Blade Machismo+Jackknife) beat The Dominator+The Good Ole Boys(Gordo+Silas) w/Xenia 9-Totalis(GWF),Prodigy(GWF)+Prodigy(Kronos) w/Colby+Pelf beat Amazing Mann,Avarice 1+Aspin Northstar 10-Morpheus,Dark Justice+Darkest Justice w/Catfight beat The GWFZ Gladiators(Scar,Necro Butcher+Salvage) w/Destina 11-Mr Galaxy+The Pillars or Power(Dynamo+Chopper Mattock) w/Reynard B Guile beat T.K.,Talisman+Raze 12-Symbiote,Behemoth+Megalore upset Blizzard+The Z Men(Zed Marlowe+Zouave) w/Exo-King 13-The Overman(Jupiter,Cupid+Honos) beat The Natives(The Loyalist,Ygorr+Krud) 14- Double Cross+The Security Squad(Overtime+Code Destroyer) w/Scorn beat The Steel Empire(Jim Steel+The Steel Knights(Drake Steel+Darian Kingsman) w/Mary Ann Steel 15-Warfare,Tekaro+Hybrid w/Trisis beat The OFC(Shylock,Pendekar+Stigma) w/Splatter 16-Mack Calibur+The Oaken Brothers(Donk+Rorus) beat G.Q. Stratus,Ceratonin+Bro Gnarly w/Justin Case 17-Paragon+Street Fighters(Patch+Skiver) w/Scorn beat Genesis(Buck Steele+Genesis Prime (Vertigo+Wraith) 18-The Centaurians(Switchblade+No Fear(Pulsar+Archon) w/Lorelei beat Gatekeeper+The Troubleshooters(Muss+The Bomb) w/Phantasy 19-The Titans(Perfect Specimen+The Hardcore Titans(Payback+Psyclone) w/Lord Nexus+Trainer Jim beat Strong+Desolation Factor(Rack+Ruin) 20-America's Team(Adam Blast(Centra)+Stars+STripes(U.S. Male+American Guy) w/Ms Liberty +Phantasy beat The Assassins(Death Masque+The Demons of Hydra(Demon+Hydra) w/Darkos 21-Champions(Bloodline+The Coat of Arms(Star Warrior+Alpha Force) w/Omega+Supernova beat Team Centra(Star Slayer,Lance At-Las+Saboteur) w/Commander Sam+Nova 22-Dante,Macro+Vidtek w/Franco Jesterelli,Latasha+Nano beat Regime(Sly Drury,Shayne+ Iron Hand(2123) w/Scorn 23-Eclipse+The Sons of Royalty(Jack of Diamonds+Scion Nexus) w/Morgana,Lord Nexus+Exo-King beat Genesis(Max Shield,Anivar+Tauran) 24-Absalom,Indigo+Benedict beat Vector One+Dorado Showdown(Blacklash+Bullwhip) 25-The Animen(Swarm+The Jungle Warriors(Malkuth+Panther Warrior) w/Catfight+ Amazonia beat WAR(Raven(Kronos)+Milky Way Galaxy(Actagon+Rune Larrs(Kronos) w/Destructon 300o+Solaris 26-Slashmaster,Hammerhead+Skullgore beat Bobby Roberts,Joe Olson+Pat Flannigan 27-The Saint,The Legacy+Homage beat Dar Gova,Onami+Ahnu 28-Pegasus+Twin Blood(Dreggs+Sleeze) w/Johnny Rocket beat The 2nd Realm (Valour,Reckless+Paladin) w/Vallah 29-Death Clutch,Mastodon+Tombstone beat Burning Hells(Burning Man,Bishop Hell (Original)+Bishop Hell(2132) w/Sinful 30-Euritar(GWF),Euritar(CPC)+Iron Hand(2132) w/Lord Nexus beat Endgame,Infinity+Mister Centra w/Commander Sam 31-The Supreme Gods(Heracles+The Greek Gods(Actagon+Proteus) w/Solaris beat The Ravagers(General Rankor,Ventross+Rankor) 32-Epoch+Castilex(Moog+Sentinel) beat The House of Pain(Painmaster,Mr Bloat+Sycophant) 33-Steele Freak+Alter Ego(Hyper+Genocide) beat Angst,Drake Ikon+Tycho Righteous 34-The Kings Court(Defender of the Realm+The Royal Family(Killer Queen+Exo-King) beat The Rocket Men(Skinhead+Elemental Fury(Cyclone+Avalanche) w/Johnny Rocket
|
|